TL Candles Ropažos atvērs Latvijas amatnieku veikalu Cukurs Local gifts_
Posted in Noderīgi un Jaunumi

Š.g. 6.augustā Ropažos notiks Cukura namiņa – mājražotāju apvienotā veikala jaunatvēršana. Jaunatvēršana tādēļ, ka pirmā ideja par šāda namiņa – veikala nepieciešamību radās biedrības “Ropažu – Garkalnes uzņēmēju biedrībai” iniciatīvas rezultātā. Tā bija lieliska vieta abās biedrībās esošo mājražotāju produkcijas eksponēšanai un pārdošanai, tādēļ Terēza Luksa – Sigate, viena no biedrības aktīvistēm, saņemot atbalstu no pārējiem dalībniekiem, uzņēmās turpināt šo iniciatīvu un izveidot veikalu – studiju.

Tā būs vieta, kur tiksies Latvijas senākās amatnieku tradīcijas un mūsdienu izcilākie meistari ar savām inovatīvajām idejām. Tā būs vieta, kur iepazīt mūsdienu amatnieku darinājumus, pašiem apgūt jaunas prasmes, iegādāties mājražotāju produkciju un izbaudīt Latvijas gardumus.

T.Luksa – Sigate, ģimenes uzņēmuma “TL Candles” dibinātāja :

“Mēs satikāmies starptautiskajā projektā “Senie amati – no tradīcijām līdz mūsdienām”, kopā apceļojām vairākas valstis, tai skaitā tālo Meksiku un sapratām, cik augstu pasaulē vērtē amatnieku roku darbu. Redzējām, kā apbrīno tieši Latvijas amatnieku oriģināldarinājumus un sapratām, ka mums  tiešām ir, ko pasaulei rādīt un ir, ar ko lepoties. Kad pēc biedrību iniciatīvas tapa veikals Ropažos, kas bija kā pagaidu projekts, nolēmu, ka tas ir jāturpina. Mana ideja ir dot iespēju interesentiem vienuviet iepazīties ar Vidzemes un Kurzemes izcilāko meistaru darbiem keramikā, sveču liešanā, rotu darināšanā, kārklu pinumiem, cepurēm un citiem amatnieku meistardarinājumiem. Domāju, ka šī vieta būs interesanta gan tūristiem, gan Latvijas iedzīvotājiem, jo tikai rokām darinātai un apmīļotai produkcijai piemīt īpašs siltums un individualitāte, kas padara to neatkārtojamu un personisku. Man arī ir svarīgi, lai veikaliņā pieejamās preces būtu dabai un cilvēkam draudzīgas – tas ir viens no svarīgākajiem kritērijiem, izvēloties  sadarbības partnerus.”

Cukura namiņā būs pieejamas Terēzas Luksas – Sigates lietās sveces un ziepes, Lienes Zeilišas unikālās ādas rotas un aksesuāri, Edgara Skultes” rotas ar senajiem latviešu rakstu motīviem un oriģinālās daudziem pazīstamās Koras galvas rotas. Savukārt Latvijas keramikas cienītāji varēs apbrīnot Ropažu keramikas cepļa “Madze” izstrādājumus un Ivara Graša melnās jeb svēpētās keramikas darinājumi no Kurzemes. Plašā izvēlē būs darinājumi no  koka: Arņa Rozenberga, “Wonder things” un Mītavas bebru koka koka izstrādājumi, “Pinumu pasaules” pinumi no kārklu mizām. Īpašs piedāvājums būs arī bērniem – “Little Eva Toy” rotaļlietas no Vangažiem.

Cukurā namiņā visus gaida arī gardumi – būs iespēja baudīt kafiju no Curonia kafijas grauzdētavas, iegādāties slaveno Soiras sieru, dabīgās augļu konfektes, ražotāja “Gardais” vegāniskos gardumus un citus, ne mazāk kārdinošus produktus no Latvijas zemnieku saimniecībām.

Ik mēnesi Cukurā ir iecerēts īpašs, tematiski izmeklēts un sezonai atbilstošs piedāvājums, degustācijas, meistarklases un iepazīšanās ar senām prasmēm un Latvijas izcilajiem meistariem- amatniekiem.

Laipni aicināti uz Ropažu Cukura namiņu visi, kuriem sirdij tuva ir Latvijas amatnieku ražotā produkcija – roku darba sildīta un lolota, tik īpaša un personiska!

Mājražošanas ģimenes uzņēmums TL Candles savu darbību uzsāka 2018.gadā, piedāvājot rokām darinātās, cilvēka veselībai un videi  draudzīgās dabīgā sojas vaska sveces. Pakāpeniski uzņēmums paplašināja sortimentu, pievienojot jaunus, oriģinālus produktus – kazas piena ziepes, bārdas putas, linu tamborējumus veselīgai mazgāšanās procedūrai utt.

TL Candles produkcija pieejama šobrīd vairākos veikalos: MūsMājas, Skaista Rota, Ziemeļmieta, Flower Caffe Rīga.

TL Candles šogad turpina paplašināt savu darbību, atverot jaunu mājražotāju – amatnieku veikalu/ studiju “Cukurs” Ropažos.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart